ZUS wystosował przypomnienie, iż 30 czerwca 2020 roku mija termin składania wniosków w zakresie zwolnienia z opłacania składek. Jak wiadomo – wniosek może objąć umorzenie składek za marzec, kwiecień oraz maj 2020 r..

Z owego zwolnienia skorzystać mogą małe firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 osób. Owe zwolnienie dotyczy składek zarówno za przedsiębiorcę, jak i osoby pracujące w danej firmie. Poza tym ze zwolnienie skorzystać mogą również osoby samozatrudnione, których przychód przekracza 3-krotność średniego wynagrodzenia, aczkolwiek ich dochody są niższe niż 7 000 zł.

W przypadku firm, które do ubezpieczeń zgłaszają od 10 do 49 pracowników, mają możliwość skorzystania z 50% umorzenia kwoty składek, które zostały ukazane w deklaracjach rozliczeniowych.

Statystyki informują nas o tym, iż na tą chwilę ZUS umorzył składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych na kwotę ponad 7,5 mld złotych. W ramach wdrożonej tarczy antykryzysowej rozpatrzono wnioski o zwolnienie dla 1,7 mln firm.

Wnioski do ZUS można składać przez Internet. Gdzie wyrobić e-podpis?

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości czy możecie z owego zwolnienia skorzystać, zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem!

Call Now Button