Rejestracja spółki zagranicznej w Polsce może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców chcących rozszerzyć swoją działalność na rynek polski. Jednak proces ten może być skomplikowany i wymagać spełnienia szeregu wymagań prawnych.

Spis treści:
Rejestracja spółki zagranicznej w Polsce – jak to zrobić krok po kroku?

rejestracja-spolki-zagranicznej

 


Rejestracja spółki zagranicznej w Polsce – jak to zrobić?

Pierwszym krokiem do rejestracji spółki zagranicznej w Polsce jest zarejestrowanie jej w kraju jej pochodzenia. Następnie należy przygotować dokumenty rejestracyjne, w tym umowę spółki oraz statut, w języku polskim lub angielskim. Te dokumenty należy przetłumaczyć na język polski przez tłumacza przysięgłego i opatrzyć tzw. “apostille”, czyli specjalnym stemplem potwierdzającym ich autentyczność.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o wpis spółki do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) w formie elektronicznej lub papierowej. Wniosek taki należy złożyć w sądzie rejonowym, w którym spółka będzie mieć swoją siedzibę. Wraz z wnioskiem należy przedłożyć wymagane dokumenty, w tym wspomniane wcześniej umowę i statut spółki oraz zaświadczenie z kraju pochodzenia potwierdzające jej rejestrację.

Po złożeniu wniosku sąd wydaje postanowienie o wpisie spółki do KRS lub odmawia jej rejestracji. Jeśli rejestracja zostanie zatwierdzona, spółka zagraniczna może rozpocząć działalność na terenie Polski.

 

Rejestracja spółki zagranicznej w Polsce wymaga spełnienia szeregu wymagań prawnych i może być czasochłonna. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej lub radcy prawnego, który pomoże przejść przez ten proces i uniknąć ewentualnych błędów.

Podsumowując, rejestracja spółki zagranicznej w Polsce wymaga przygotowania dokumentów rejestracyjnych w języku polskim lub angielskim, złożenia wniosku o wpis do KRS oraz spełnienia innych wymagań prawnych. Dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie działalności na terenie Polski i uzyskanie możliwości prowadzenia biznesu w tym kraju.

Call Now Button